Vpis

Vrtec Miškolin

Splošno o vpisu

V vrtec vpisujemo otroke od 11 mesecev starosti do vstopa v šolo. Vpis otrok poteka v mesecu marcu za naslednje šolsko leto. Starši VLOGO ZA VPIS OTROKA V VRTEC dobite na upravi vrtca ali si obrazec natisnete sami, saj je objavljen na spletni strani vrtca. Oddate ga na upravi ali priporočeno pošljete v vrtec.Vlogo za vpis je potrebno oddati od 1. do 15. marca, za sprejem 1. septembra v letu. V vrtcu vam ob prejemu Vloge za vpis otroka v vrtec izdamo ali pošljemo Potrdilo o prejemu vloge za vpis otroka v vrtec. Če je prijav več kot prostih mest, o sprejemu otrok odloča Komisija za sprejem otrok v vrtec, v skladu z Zakonom o vrtcih in na podlagi Odloka o sprejemu otrok v vrtec.

Vloge se točkujejo po posameznih kriterijih odloka, določi se prednostni vrstni red otrok. Starše o sprejemu oziroma uvrstitvi na čakalni seznam obvestimo v 8. dneh po zasedanju komisije. Zoper sklep komisije lahko starši vložijo ugovor v roku 15 dni na Svet zavoda vrtca Miškolin. Če je otrok sprejet, vas v mesecu maju ali juniju povabimo na podpis Pogodbe o določitvi medsebojnih pravic in obveznosti staršev in vrtca.

Otroci začnejo obiskovati vrtec z dnem določenim v pogodbi, ki jo starši sklenejo z vrtcem. V postopku za sprejem otrok v vrtec starši uredijo vse formalnosti in jamčijo za resničnost podatkov. Ob podpisu pogodbe ste starši povabljeni na dan odprtih vrat za novince (prvi petek meseca junija) in na prvi roditeljski sestanek za novince (zadnji teden v mesecu avgustu). Pred vključitvijo v vrtec, mora otrok opraviti pregled pri zdravniku (pediatru), ki izda Potrdilo o zdravstvenem stanju otroka. Starši potrdilo izročite vzgojiteljici prvi dan otrokove prisotnosti v vrtcu. Vse informacije v zvezi z vpisom dobite pri Tanji Gostinčar Smole: tel. številka 051 338 009 ali pri Sonji Kolenc: tel. številka 051 338 005 oziroma na elektronski naslov vrtec.miskolin@guest.arnes.si.

OPOZORILO: Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o nalezljivih boleznih (Ur.l.RS, št.142/20) v 51. a členu določa, da mora biti otrok pred vključitvijo v vrtec cepljen proti ošpicam, mumpsu in rdečkam, razen, če za opustitev cepljenja obstajajo medicinski razlogi, ugotovljeni z odločbo o opustitvi cepljenja. Če otrok ni cepljen iz drugih osebnih razlogov staršev ali skrbnikov, ga vrtec ne sme sprejeti. V tem primeru oddaja vloge za vpis ni smiselna.

Izpis

Starši lahko otroka izpišete na podlagi izpolnjenega obrazca, ki ga dobite v vrtcu ali na spletni strani vrtca. Obrazec oddate strokovnemu delavcu najmanj 15 dni pred izpisom otroka.

Rezervacije

Počitniška rezervacija

Starši lahko rezervacijo uveljavite za otroke, ki imajo stalno bivališče v Mestni občini Ljubljana. Rezervacijo za otrokovo odsotnost v poletnem času lahko uveljavite od 1. junija do 30. septembra, na posebnem obrazcu, ki ga dobite v vrtcu ali na spletni strani vrtca. Izpolnjenega oddate strokovnemu delavcu vsaj en teden pred napovedano rezervacijo. Ob rezervaciji vsem staršem za plačilo vrtca obračunamo 30% od plačilnega razreda, ki jim je določen z odločbo.
Starši otrok, ki imate stalno prebivališče v drugih občinah, lahko uveljavite rezervacijo le, če vaša občina soglaša, da bo krila razliko med plačilom rezervacije in ceno programa.

Čakalni seznam za šolsko leto 2023/24